Strona główna/Dla Uczniów

Dla Uczniów

Znaleziono wiadomości: 102.

"W krainie legend oleśnickiego zamku"

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestnicząca w Ogólnopolskim Konkursie "Wielka Liga Czytelników" zrealizowała przy współpracy Rodziców film "W krainie legend oleśnickiego zamku" z elementami booktalkingu.

Nasi uczniowie w Wielkiej Lidze Czytelników

W bieżącym  roku szkolnym nasza szkoła ubiega się o certyfikat Wielkiej Ligi Czytelników. Od stycznia 2020 roku zainteresowani uczniowie w ramach dodatkowych aktywności czytali książki i rozwiązywali testy, w których wielokrotnie musieli wykazać się dokładną znajomością wybranych pozycji.

Konkurs "Tęsknię za Tobą szkoło!"

Nasza szkoła wraz z Radą Rodziców ogłasza konkurs dla uczniów i nauczycieli pt. "Tęsknię za Tobą Szkoło!"

Ola Barska w akcji "Szyjemy maseczki"

Aleksandra Barska, uczennica klasy 6 A razem ze swoją mamą i babcią szyją maseczki w ramach akcji "Szyjemy maseczki medykom ze szpitala w Oleśnicy". Ola podzieliła się z nami swoimi wrażeniami z tej działalności.

Projektujemy odkładkę do książki "Sposób na Alcybiadesa"

W ramach omawiania lektury ,,Sposób na Alcybiadesa" jedną z lekcji j. polskiego uczniowie klasy 5 A poświęcili na zaprojektowanie okładki do tej książki.

Konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii"

Portal dyktanda.pl zaprasza na pierwszą edycje konkursu „Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii". Jest on przeznaczony zarówno dla lubiących tworzyć, jak i rozwiązywać dyktanda. Konkurs startuje już 24 kwienia, potrwa on do 24 maja.

Bierzemy udział w warsztatach on-line w ramach Światowego Dnia Ziemi

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzimy Światowy Dzień Ziemi. Wiodącym tematem tegorocznej 50. edycji tego święta będą działania na rzecz ochrony klimatu. W ramach tego dnia uczestniczyliśmy w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”

Amelka Perczak w piosence o koronawirusie.

Amelka Perczak z klasy z 0 c, którą znacie z serii filmików "Domowe Lekcje Fizyki" nagrała piosenkę pt. "Zamknięty"

„Domowe Lekcje Fizyki” z Amelką Perczak.

Amelka Perczak, uczennica oddziału przedszkolnego 0 C, razem ze swoim tatą - fizykiem nagrała filmiki z serii "Domowa Lekcja Fizyki".

Obowiązek zasłaniania ust i nosa w miejscach publicznych z powodu COVID-19

Od 16 kwietnia obowiązuje nakaz zasłaniania ust i nosa. Każdy, kto wychodzi z domu, musi zakryć te części twarzy. Może to zrobić za pomocą maseczki jednorazowej, maseczki materiałowej, chusty, apaszki czy szalika. Pamiętaj! KTO NIE NOSI TEN ROZNOSI!