Pracownicy Biblioteki Szkolnej

CZWARTEK 8.00 - 14.00
PIĄTEK 8.00 - 14.00

Informacje o bibliotece szkolnej

„ Kto czyta - żyje wielokrotnie.
Kto zaś z książkami obcować nie chce,
Na jeden żywot jest skazany..."

Biblioteka szkolna jest pracownią multimedialną i bardzo ważnym ogniwem wspierającym proces dydaktyczny.
Naszym głównym zadaniem jest gromadzenie, opracowywanie i udostępnianie dokumentów, przygotowywanie uczniów do umiejętnego korzystania z różnych źródeł informacji, a także samodzielnego zdobywania wiedzy.

Dysponujemy dużym księgozbiorem ( w chwili obecnej 15 tysięcy woluminów):

• lekturami dla wszystkich klas, podręcznikami, atlasami, słownikami językowymi;
  • ciekawą literaturą dla dzieci i młodzieży, programami multimedialnymi, filmami dydaktycznymi, audiobookami

Posiadamy 12 stanowisk komputerowych ( mają one dostęp do szerokopasmowego internetu, zabezpieczonego profesjonalnym firewallem ) oraz urządzenie wielofunkcyjne.

Nasza biblioteka jest ,, sercem szkoły”, miejscem, w którym młodzież szczególnie lubi przebywać, zawsze panuje tu ożywiona i twórcza atmosfera.

Aktywnie uczestniczymy w życiu kulturalnym szkoły, współorganizujemy akcje kulturalne i liczne konkursy. Staramy się zaszczepić w młodzieży wrażliwość na właściwy odbiór dóbr kultury, wrażliwość na estetykę, piękno, krzewimy kulturę czytelniczą oraz animujemy twórcze działania.

Współpracujemy z Powiatową i Miejską Biblioteką Publiczną w Oleśnicy oraz innymi instytucjami kultury w mieście.