Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Nasz szkolny „Sportowiec Roku 2021”

Nasz szkolny „Sportowiec Roku 2021”

29 Czerwca 2021

Kornel Pawłowski na co dzień uczeń Szkoły Podstawowej nr 1 w Oleśnicy i zawodnik MKP Atol Oleśnica po raz kolejny udowodnił swoją determinację w dążeniu do celu oraz wielki talent pływacki powiększając swój dotychczasowy dorobek medalowy o kolejne krążki, które zdobył podczas startu w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13 lat, które odbyły się w dniach 19- 20 czerwca 2021 roku na pływalni w Oświęcimiu.

W dniach 19-20 czerwca 2021 roku Kornel startował w Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostwach Młodzików 13 lat (rywalizacja zawodników z 6 województw, w tym  dolnośląskiego, lubuskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego), stanowiących jednocześnie korespondencyjne Mistrzostwa Polski zawodników 13- letnich  w pływaniu. Zawody odbywały się na pływalni w Oświęcimiu. Kornel wywalczył trzy medale, w tym najcenniejszy złoty na dystansie 100 stylem grzbietowym, srebrny na dystansie 200 stylem grzbietowym oraz brązowy na dystansie 200 metrów stylem zmiennym. 

Wyniki jakie osiągnął podczas zawodów klasyfikują go w ścisłej czołówce najlepszych pływaków 13 letnich w Polsce. Dodatkowo podczas weekendowych startów po raz kolejny poprawił 2 rekordy klubu MKP ATOL Oleśnica w kategorii zawodników 13 letnich (oba należące do niego) w konkurencji 100 metrów stylem grzbietowym, poprawiając go o 2,5 sekundy i w konkurencji 200 metrów stylem zmiennym, poprawiając go o 4,5 sekundy. Pierwszy z rekordów Kornel ustanowił na pływalni w Nowej Rudzie w marcu b.r., natomiast drugi zaledwie tydzień wcześniej podczas zawodów w Radlinie.

Kornel Pawłowski trenuje pływanie od 6 lat. Jest zawodnikiem oleśnickiego klubu pływackiego MKP Atol. Warte podkreślenia jest to, że podczas Mistrzostw rywalizował z zawodnikami, którzy na co dzień trenują w klubach tzw. Szkołach Mistrzostwa Sportowego, które to kluby podczas pandemii i licznych ograniczeń mogły bez większych przeszkód prowadzić swoje zajęcia, treningi na pływalniach. Niestety zawodnicy MKP ATOL z uwagi na zamknięcie oleśnickiej pływalni zmuszeni byli do korzystania z obiektów znajdujących się w pobliskich miejscowościach i to jeszcze w znacząco ograniczonym zakresie. Biorąc pod uwagę różnicę w czasie spędzonym w wodzie (co dla pływaka jest bardzo ważne) sukcesy jakie osiągnął Kornel zasługują na szczególne podkreślenie i wyróżnienie. Pokazują także jego potencjał, ciągły rozwój sportowy i pozytywnie rokują na przyszłość.

Na co dzień Kornel jest uczniem 7 klasy, gdzie osiąga  bardzo dobre wyniki w nauce. Jest aktywny w życiu codziennym szkoły, startuje w różnego rodzaju konkursach. Stara się godzić wszystkie obowiązki szkolne i pozaszkolne, co jak widać przynosi oczekiwany efekt. Potwierdzeniem tego jest fakt ukończenia 7 klasy z wyróżnieniem, w postaci świadectwa z czerwonym paskiem i średnią ocen 5,5. 

Kornelu, gratulujemy, zaskakujesz nas swoimi osiągnięciami. Życzymy Ci , abyś znalazł się  w kadrze nie tylko Dolnego Śląska, ale Polski. Gdy widzimy Twoje sukcesy, to jesteśmy pewni, że Ci się uda. Trzymamy za Ciebie kciuki.

           

 

 

do góry