Strona główna/Aktualności/25 Gromada Zuchowa Smerfiaki, działająca przy naszej (..)

25 Gromada Zuchowa Smerfiaki, działająca przy naszej szkole, zakończyła rok Harcerski.

2 Lipca 2021

Przy naszej szkole cały rok prężnie działała Gromada Zuchowa a dokładniej 25 GZ Smerfiaki!

Dzieci uczęszczające na zbiórki uczyły się, jak zostać prawdziwym zuchem, poznawały, czym jest Harcerstwo, co to takiego Prawo Zucha? Tworzyły swoją obrzędowość: totem, pacholik, okrzyk, skarbiec gromady. Uczyły się Zuchowej Musztry i tego jakie są Prawa Zucha.

Podczas licznych gier i zabaw zdobywały wiele umiejętności, które pozwoliły im na dotarcie do bardzo ważnego dnia Obietnicy Zuchowej, którą wszyscy zgodnie i ze świadomością złożyli. Podczas Obietnicy Zuchowej Zychy otrzymały elementy umundurowania w barwach pasujących do jej nazwy.

Przez kolejne zbiórki, jako pełnoprawne zuchy gromada zdobywała sprawność Smerfa, a cały rok harcerski zakończył się grą sześćdziesiątką w Miodarach, gdzie zuchy poznały harcerzy ze starszych drużyn.

Za rok ciąg dalszy zmagań, zdobywania sprawności i dobrej zabawy.

phm K. Kawka

Działania podejmowane przez działającą przy naszej szkole 25 Gromadę Zuchową Smerfiaki