Dobra szkoła, lepszy uczeń

• prowadząca Karolina Praczyk

Klasa 8 A w ramach zajęć z doradztwa zawodowego - planowanie kariery, w projekcie " Dobry uczeń, lepsza Szkoła", wybrała się wraz z opiekunem zajęć do jednego z oleśnickich zakładów pracy - ROM.

Jest to firma z historią ale i 2 na rynku oleśnickim pod względem ilości zatrudniania osób na lokalnym rynku pracy. Uczniowie zostali zapoznani ze strukturą i branżą firmy, możliwościami, ścieżką zawodową oraz awansu w firmie ROM, wymaganiami i oczekiwaniami od potencjalnych pracowników. Otrzymali pakiet wiedzy, na temat współpracy firmy przy współtworzeniu klasy patronackiej. Nasi uczniowie mieli także okazję zobaczyć pracę w Rom- ie w praktyce. Zostali przeprowadzeni po hali produkcyjnej wraz z omówieniem szczegółowo wszelkich procesów. Bogatsi o nową wiedzę i możliwości wróciliśmy do szkoły.