Logopeda szkolny

• Joanna Matuszczyk

Informacja dla Rodziców

Mowa to skarb.

Dzięki mowie możemy przekazywać swoje myśli, pragnienia i przeżycia. Opanowanie zdolności językowych jest więc fundamentem prawidłowego funkcjonowania w wielu aspektach naszego życia. Posiadając tę wiedzę staram się, aby zajęcia logopedyczne w naszej szkole pomagały uczniom w jak największym stopniu rozwijać umiejętności komunikacyjne.

W najmłodszych grupach realizowane są one pod hasłem „Logopedia na dywanie”, co oznacza odejście od stolikowej formy pracy na rzecz zabaw ruchowych i aktywności logopedycznych, które usprawniają nie tylko artykulację, ale również motorykę dużą i małą. Zajęcia prowadzone w taki sposób mają na celu pobudzenie motywacji do mówienia oraz twórczego wykorzystywania umiejętności komunikacyjnych.

Inspiracje do tworzenia kreatywnej i skutecznej terapii logopedycznej czerpię z dziecięcych zabaw. Poniżej przedstawiam fotografie naszego gabinetu, natomiast w załączniku zestaw zabaw, które wykorzystuję na potrzeby terapii.

Kamila Okoń-Domańska - logopeda kliniczny

Kategoria: Logopeda szkolny [1]