Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zajęcia w ramach projektu " Zintegrowane zmysły kluczem (..)

Zajęcia w ramach projektu " Zintegrowane zmysły kluczem do optymalnego rozwoju i prawidłowego odbioru otaczającego świata" .

23 Maja 2021

Przedstawiamy kolejną relację z zajęć w ramach projektu " Zintegrowane zmysły kluczem do optymalnego rozwoju i prawidłowego odbioru  otaczającego świata" . Tym razem dzieci wzięły udział w zabawach uświadamiających położenie poszczególnych części ciała i pobudzających receptory czuciowe. Uczestnicy mieli okazję wcielić się w rolę " żółwia " , który musiał pokonać określony odcinek drogi z obciążeniem na plecach oraz w "spychacza",który przepychał poduszkową wieżę i piłkę lekarską.

Ogromne zaciekawienie  wzbudziła zabawa pt. 'Pranie" podczas, której dzieci mogły odczuwać temperaturę wody i wykorzystywały siłę własnych rąk do wykręcania wypranych chust, a  następnie wieszały je za pomocą klamerek na sznurku.

Jeszcze większą niespodzianką okazała się " Bitwa śniegowa" polegająca na odrywaniu przyklejonego do stolika papieru, darciu go i zgniataniu w kulę . Podejmowane aktywności pozwoliły dzieciom  rozróżnić rodzaje odbieranych bodźców dotykowych i były źródłem wielkiej radości.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

Zajęcia w ramach projektu " Zintegrowane zmysły kluczem do optymalnego rozwoju i prawidłowego odbioru otaczającego świata" .

 

do góry