Strona główna/Aktualności/Tropem Oleśnickich zabytków część 1

Tropem Oleśnickich zabytków część 1

21 Maja 2021

W ramach zajęć lekcyjnych uczniowie klasy 2B zwiedzali Zamek Książąt Oleśnickich. Podzialili się z Nami relacją z tego wydarzenia. Oto ona.

Po dotarciu na miejsce czekał na nas Pan Przemysław Wróbel, który zabrał nas w niesamowity spacer po zamku.

Spacerując odwiedziliśmy pomieszczenia, w których nasz przewodnik opowiedział nam historię i liczne ciekawostki związane z zamkiem. Nie da się ukryć, że największe wrażenia wywarły na nas wieża zamkowa, gdzie podziwialiśmy panoramę naszego miasta, sala książąt w wieży zamkowej, pomieszczenie, w którym na ścianach przedstawiono wizerunki książąt oleśnickich oraz ukryta łazienka w szafie.

Nasze zwiedzanie zakończyliśmy w najbardziej wyczekiwanym przez dzieci miejscu, komnacie tortur.

M. Morawska

Uczniowie klasy 2 B zwiedzają Zamek Książąt Oleśnickich