Strona główna/Aktualności/5 zmysłów mam i o nie dbam.

5 zmysłów mam i o nie dbam.

24 Maja 2021

Dzieci z oddziału 0c pogłębiały wiedzę na temat zmysłów człowieka i narządów odpowiedzialnych za poprawne funkcjonowanie tych zmysłów. Przez cały tydzień w różnej formie zgłębiali tajniki funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Podczas prezentacji uczniowie dowiedzieli się, jak ważny jest dla nas węch i jaki wpływ ma zatkany nos na odczuwanie smaków. Poznali nazwy smaków i dowiedzieli się, jakie części powierzchni języka za nie odpowiadają.

Oglądając filmy edukacyjne, jak również wybrane odcinki bajki „Było sobie życie”- poznali budowę ucha zewnętrznego, środkowego i wewnętrznego, następnie wykonali swoje makiety ucha uwzględniając jego wszystkie elementy.

Najwięcej zabawy było przy poznawaniu narządu dotyku. Najpierw, podczas zajęć, uczniowie przygotowali sobie Newtonowską ciecz. Podczas zabawy cieczą było wiele śmiechu i radości. Następnie ciecz przełożyli do butelek, z butelek do balonów i powstały cudne gniotki.

Dzieci z oddziału 0c pogłębiają wiedzę na temat zmysłów człowieka.