Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

Wycieczka do JuraParku w Krasiejowie

6 Maja 2022

05 maja 2022 r. uczniowie klasy 4 a, 4 b oraz 5 a udali się na wycieczkę do Parku Dinozaurów „JuraPark” w Krasiejowie , gdzie czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Pierwszą z nich był „Tunel czasu”, gdzie na pokładzie „Kapsuły Czasu”, w ciągu 8 minut uczniowie mogli zobaczyć jak powstał świat. Na ich oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia. Dzieci mogły zobaczyć, jak wyglądał świat zanim pojawiły się dinozaury.

Następnie, w towarzystwie przewodnika, przeszli ścieżką dydaktyczną, wzdłuż której rozmieszczone są rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów - wszystkie naturalnej wielkości. Pan przewodnik opowiadał o pracy paleontologów, skamieniałościach i miejscach wydobycia szczątków dinozaurów. Podczas spaceru można było dowiedzieć się jak one się nazywały, jak żyły i czym się odżywiały. Uczniowie z zafascynowaniem przyglądali się ich rozmiarom -  największy liczył aż 60 metrów długości.

Odwiedzili także Pawilon Paleontologiczny - jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Przez szklaną podłogę dzieci podziwiały skamieniałości gadów i płazów sprzed ponad 225 milionów lat.

Wiele emocji i wrażeń wzbudziły jednak dwa miejsca w JuraParku: Kino 5D oraz Prehistoryczne oceanarium. W Kinie 5D oprócz trójwymiarowych wrażeń, uczniowie i uczennice doznawali także innych wrażeń zmysłowych: dźwiękowych, ruchowych, dotykowych i zapachowych, natomiast w Oceanarium mogli stanąć oko w oko z gigantami zamieszkującymi morskie głębiny miliony lat temu.

Kolejną atrakcją dla wszystkich był plac zabaw, gdzie dzieci szalały na ściankach wspinaczkowych, huśtawkach, zjeżdżalniach i trampolinie.

Na koniec wycieczki uczniowie udali się do Parku Nauki i Ewolucji Człowieka, gdzie mogli prześledzić ewolucję rodzaju ludzkiego od naszych przodków sprzed 7 milionów lat aż do współczesności.

Uczniowie z wycieczki wrócili uśmiechnięci, zadowoleni i pełni wrażeń. Wszystkim polecamy JuraPark Krasiejów jako miejsce warte odwiedzin.

M. Stępień

do góry