Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Kartka z kalendarza 1,2,3 Maja - święta ważne dla (..)

Kartka z kalendarza 1,2,3 Maja - święta ważne dla każdego z nas.

5 Maja 2022

Uczniowie klasy 1 C przez ostatnie lekcje poznawali historię i znaczenie świąt, które przypadają na miesiąc maj. Podczas lekcji upływającej pod hasłem - Kartka z kalendarza, zapoznali się ze znaczeniem Święta Pracy. Choć temat był dość trudny do zrozumienia, to udało się przynajmniej troszkę uświadomić uczniom, dlaczego warto pamiętać o wydarzeniach związanych z tym dniem. 

Kolejna kartka z kalendarza mówiła już o Dniu Flagi - uczniowie przypomnieli sobie jak ważne jest szanowanie symboli narodowych, jakie one są i jak należy z nimi postępować lub zachować się w miejscach, gdzie występują. Następnie odświeżyli sobie słowa Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego i wspólnie go odśpiewali, a podczas zajęć z informatyki wykonali symbole narodowe w programie Paint.

Kolejny dzień to już tematyka związana z 3 maja - Świętem Narodowym Trzeciego Maja - a dokładniej dniem ustalenia konstytucji. Podczas lekcji uczniowie sięgali pamięcią do swoich doświadczeń i tworząc mapę myśli starali się wyjaśnić pojęcie - konstytucja. 

Na koniec zajęć każdy wykonał swój własny kotylion, który mógł wykorzystać podczas nadchodzącego weekendu majowego.

K. Kawka

do góry