Strona główna/Aktualności/Bo Ziemia to nasz dom!

Bo Ziemia to nasz dom!

28 Kwietnia 2022

Uczniowie z klasy 1c przez ostatni czas poznawali planetę Ziemię. Uświadamiali sobie, że planeta ta jest naszym domem i trzeba o nią dbać. Poznawali sposoby zapobiegania zanieczyszczeniom, właściwości recyklingu, możliwości jakie daje nam domowa hodowla roślin, jak również jaki wpływ na glebę i na zdrowie nasze, roślin i zwierząt ma zanieczyszczenie gleby.

Podczas zakładania hodowli fasoli uczniowie założyli dzienniki obserwacji, które skrupulatnie prowadzą do tej pory. Poza tym założyli klasowe laboratorium, w którym obserwują, co dzieje się ze śmieciami podczas ich rozkładu.

Włączyli się do akcji mającej na celu upiększenie terenu szkoły i sadzili przyniesione przez siebie kwiaty i cebulki kwiatów. Podczas zajęć uczniowie wybrali się w multimedialną podróż po świecie odkrywając piękno Ziemi, jak również czyhające na to piękno niebezpieczeństwa związane z zanieczyszczeniami. Śpiewali piosenki i rozwiązywali wiele ciekawych zadań.