Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"O roślinach i książkach" - wiosenne, niezwykłe (..)

"O roślinach i książkach" - wiosenne, niezwykłe spotkanie autorskie klas trzecich z panią Urszulą Ewertowską.

27 Kwietnia 2022

W dniu 26.04.br. klasy trzecie wraz z wychowawczyniami - panią Natalią Różańską (3a), panią Moniką Morawską (3B) oraz bibliotekarką Lucyna Sutułą uczestniczyły w przeciekawym spotkaniu pt. "O ROŚLINACH I KSIĄŻKACH " z autorką książek panią Urszulą Ewertowską, które odbyło się w Bibliotece Pedagogicznej w Oleśnicy.

Po długim lockdownie, gdzie możliwość uczestnictwa w życiu kulturalnym była ograniczona zaproszenie na to spotkanie ucieszyło nas niezmiernie. Koniec kwietnia to wiosna w pełni i takież było to spotkanie - twórcze i inspirujące!

Pani Urszula Ewertowska jest osobą niezwykłą, jest pisarką, certyfikowanym coachem, edukatorką, wykładowcą, bywa też uczennicą ... . Pełna temperamentu i pasji opowiadała o swojej dziecięcej fascynacji literaturą, pierwszej ukochanej książce, o pięknej Dolinie Baryczy skąd pochodzi oraz o tym, co jest w życiu ważne. O poszukiwaniach i podążaniu za marzeniami, o wartościowych spotkaniach z drugim człowiekiem. Opowiadała też o swojej twórczości pisarskiej,  prezentując swój dorobek literacki „Moją wyspę Bali”, „Moją wyspę Sagesse” i „DoliBar i Ziemia Milicka”. 

Spotkanie przebiegało w niezwykle serdecznej, miłej i przyjaznej atmosferze.

Dzieci z autentycznym zaciekawieniem uczestniczyły w spotkaniu, zadawały spontaniczne pytania, widać było, że pozytywna energia pisarki ogarnęła wszystkich obecnych na sali.  Na koniec dzieci podziękowały pisarce za emocjonujące spotkanie, wręczając różę i  własnoręcznie wykonaną laurkę. Była też możliwość zakupienia wybranej książki z dedykacją od autorki.

To spotkanie na pewno zapamiętamy na zawsze, uczniowie zostali  "zarażeni" ciekawością świata literatury i niezwykłą siłą przekazu książki. Po spotkaniu czekała na nas wiosenna niespodzianka przygotowana przez panie z Biblioteki Pedagogicznej - każdy z uczniów został obdarowany malutkim kwiatkiem doniczkowym z dołączoną informacją o danym gatunku i sposobie pielęgnacji rośliny!  Życzymy sobie, oby takich wartościowych spotkań było jak najwięcej...

 Lucyna Sutuła

do góry