Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

22 Kwietnia 2022

„Ziemio nasza, Ziemio miła Tyś nas wszystkich wykarmiła,
Twe powietrze, lasy, woda, To największa Twa uroda.
Więc człowieku, pilnuj srodze, By nie padło wszystko w trwodze,
Bo gdy zniszczysz wszystko wszędzie To i ciebie też nie będzie”

 

Każdy z nas jest mieszkańcem naszej planety i dlatego wszyscy powinniśmy czuć się odpowiedzialni za jej stan, ponieważ nasze życie jest od niej uzależnione. Ziemia żywi nas oraz stanowi podstawę naszej egzystencji. Dlatego też 22 kwietnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi. Jest to czas kiedy ludzie jednoczą siły, aby uświadomić wszystkim, że musimy być przyjaciółmi przyrody i dbać o nasze najbliższe środowisko. Bardzo ważne jest budzenie wśród dzieci i młodzieży poczucia współodpowiedzialności za stan środowiska oraz wychowanie w duchu miłości i szacunku do przyrody.

Nasza szkoła, jak co roku, przyłączyła się do obchodów tego Dnia. Świętowanie rozpoczęliśmy od apelu poprowadzonego przez uczennice klasy 4 a przez szkolną radiolę. Dziewczynki przybliżyły całej społeczności szkolnej historię i znaczenie  Dnia Ziemi. Uczniowie wysłuchali również wiersza i piosenki ekologicznej.

Następnie uczniowie klas starszych wysprzątali tereny zielone na posesji szkoły oraz wokół niej, a to wszystko w ramach ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. W akcji uczestniczyły również dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do naszej szkoły.

W ramach obchodów tego święta uczniowie otrzymali również zadanie plastyczne - wielkoformatową kolorowankę składającą się z 25 kart. Każdy uczeń otrzymał jedną kartkę do pokolorowania, a następnie z pojedynczych kartek, na zasadzie puzzli, uczniowie składali jeden obrazek dotyczący Dnia Ziemi.

W obchodach Dnia Ziemi uczestniczyli również uczniowie edukacji wczesnoszkolnej. W tym roku szkolnym po raz pierwszy przystąpili do akcji ,,W zgodzie z naturą żyjemy i naszą szkołę kwiatami obsypujemy", której celem jest zazielenie i ukwiecenie terenu szkoły, propagowanie wśród uczniów postaw proekologicznych i uwrażliwienie na piękno otaczającej nas  przyrody.

Zapraszamy do obejrzenia 3 galerii zdjęć z podjętych działań.

SU

Uczniowie podczas akcji "Sprzątamy dla Polski"

,,W zgodzie z naturą żyjemy i naszą szkołę kwiatami obsypujemy"

do góry