Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wiosna z książką

Wiosna z książką

21 Kwietnia 2022

Wiosenny powiew wiatru przeniósł klasę 5a do Biblioteki Pedagogicznej w Oleśnicy na ciekawe zajęcia z lekturą w tle. 5a to klasa międzynarodowa, ponieważ znajdują się w niej również uczniowie z Ukrainy.

Grupa została podzielona na trzy drużyny głównych bohaterów występujących w książce "Felix, Net i Nika oraz gang niewidzialnych ludzi" Rafała Kosika by zmierzyć się z przydzielonymi zadaniami. Wszyscy wykazali się dużą wiedzą i pomysłowością wykonując polecenia, jednak najlepsza w tych zmaganiach okazała się drużyna Niki - której liderką była Marysia Duszyńska, a ambitnie jej towarzyszył Janek Mróz.

Na koniec spotkania zwycięzcy i liderzy grup dostali drobne upominki, a cała klasa okolicznościowe zakładki oraz dyplom "Honorowego Czytelnika".

Zajęcia prowadziła pani Grażyna Hrebeniuk - nauczyciel - bibliotekarz BP, a opiekunami grupy była Lucyna Sutuła,  wychowawczyni Adelina Jarmuszewicz oraz Marlena Banaszak.

Zabawy z książką zweryfikowały wiedzę na temat przerobionej lektury oraz wywołały wśród uczniów dużo inwencji, pozytywnych emocji i entuzjazmu.

L. Sutuła

do góry