Strona główna/Aktualności/Rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą "Niepowtarzalny stroik (..)

Rozstrzygnięcie konkursu pod nazwą "Niepowtarzalny stroik wielkanocny"

15 Kwietnia 2022

W środę, 13 kwietnia br. odbyło się wręczenie nagród laureatom i uczestnikom szkolnego konkursu wielkanocnego.

Wielkanoc to święto rodzącego się na nowo życia, w które wpleciona jest piękna, wielowiekowa tradycja. Elementem tej tradycji jest między innymi stroik wielkanocny - nieodłączny symbol świąt i dekoracja wielkanocnego stołu.

Celem konkursu było przede wszystkim pielęgnowanie zwyczajów i tradycji Świąt Wielkanocnych. Ponadto przygotowanie pracy konkursowej pozwoliło na doskonalenie umiejętności twórczych i wdrażanie do dbałości o estetykę pracy.

Uczniowie oddziałów przedszkolnych i klas I-III licznie odpowiedzieli na ogłoszenie o konkursie. Do organizatorów dostarczono aż 27 pięknych, kolorowych stroików. Wybór tych najpiękniejszych był niezwykle trudny.

Wśród dzieci z klas "0" przyznano następujące nagrody:

1. miejsce - Milena Zawodna

2. miejsce - Nina Fischer

3. miejsce - Jan Jurek

Wyróżnienie: Aurelia Hybś

W kategorii klas I-III nagrodzono:

1. miejsce - Maryna Malaia

2. miejsce - Nina Wydra

3. miejsce - Monika Żmudzińska

Wyróżnienie: Natalia Nowak

Pani Dyrektor każdemu złożyła gratulacje oraz wręczyła dyplom i upominki. Każdy też mógł osobiście wskazać swój stroik i usłyszeć słowa uznania. To spotkanie było też okazją do złożenia pierwszych świątecznych życzeń.

Stroiki były wspaniałe i niepowtarzalne. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie oraz za trud i czas włożony w przygotowanie prac.

Zwycięzcom jeszcze raz gratulujemy, życząc dalszych sukcesów i inspiracji.

Wesołych Świąt!

Podobne wiadomości: