Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"Nie pal przy mnie, proszę"

"Nie pal przy mnie, proszę"

9 Maja 2022

Podczas piątkowych zajęć uczniowie z klas pierwszych spotkali się w auli szkolnej aby zakończyć realizowany program "Nie pal przy mniue, proszę". Zajęcia rozpoczęły się od piosenki integrującej wszystkich uczestników. Następnie uczniowie zostali wprowadzeni w temat zajęć i przywitali się z wiewiórką Wiki, która wspierała ich podczas realizacji zadań związanych z projektem.

Pierwszym zadaniem uczniów było rozszyfrowanie krzyżówki, której hasło odegrało kluczową rolę w dalszym przebiegu spotkania - hasło to brzmiało ZDROWIE. Podczas burzy mózgów uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie, czym jest zdrowie i co ma na nie wpływ. Następnie obejrzeli prezentację, która całą wiedzę uszeregowała i poszerzyła.

Kolejnym zadaniem było odkodowanie symbolu związanego z hasłem. Symbolem tym okazało się duże czerwone serce. Do serca trzeba było przyczepić to co ma pozytywny wpływ na nasze zdrowie, a odłożyć to co negatywne. Uczniowie odkryli, że nie wszystkie rzeczy omówiliśmy podczas prezentacji, zauważyli dym i papierosy - i tu zostali zaproszeni na drugą część prezentacji, która dotyczyła zanieczyszczeń powietrza i palenia nie tylko bezpośredniego, ale i biernego. Uczniowie poznali oznaczenia związane z zakazem palenia, skład papierosa i rozmawiali, jak się czują kiedy w powietrzu jest zapach papierosa a jak, kiedy powietrze jest świeże.

Na zakończenie zajęć wszyscy wymyślali i powtarzali okrzyki związane z zakazem palenia, słuchali i śpiewali piosenkę zielonego Dinka i tworzyli znaki zakazu palenia.

K. Kawka

Uczniowie klas I podczas realizacji programu "Nie pal przy mnie, proszę"

do góry