Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie"

Ogólnopolska akcja "Przerwa na czytanie"

31 Października 2022

27 października 2022 r. nasza szkoła po raz trzeci włączyła się w bicie rekordu czytania na przerwie - III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji ,,Przerwa na czytanie ".

Czytaliśmy w klasach, korytarzach, gdzie zostały przygotowane ,,strefy czytania". Tego dnia czytali wszyscy uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły.

W trakcie akcji "Przerwa na czytanie" w bibliotece szkolnej, dzięki zaangażowaniu p. Lucyny Sutuły, naszej przemiłej bibliotekarki szkolnej, zorganizowano spotkanie z Panią Jadwigą Biernacką - emerytowaną nauczycielką bibliotekarką, która wspólnie z uczniami klasy 1c (wych. p. Ewelina Adamik) oraz 8 a wzięła udział w akcji "Przerwa na czytanie".

Pierwszaki przyniosły z domu swoje ulubione książki które mogli zaprezentować, a starsi koledzy (Martyna Fornal, Maja Różycka, Emilka Knapek, Monika Kumór, Kamil Kamiński) czytali dzieciom piękne wiersze polskich poetów.

Wielką niespodziankę dla dzieci z Ukrainy przygotował Andriej Balahur z klasy 8A, który czytał wiersz w ich ojczystym języku.

Pierwszaki również zaprezentowały umiejętność czytania - czytały fragmenty swoich ulubionych książek. Ta przerwa była dla nas wszystkich niezwykła i wyjątkowa!

Całość przygotowały i koordynowały Lucyna Sutuła i Monika Morawska.

Dziękujemy wszystkim uczniom, że byliście częścią pięknego czytelniczego święta i po raz kolejny udowodniliście, że można na Was liczyć.

Ogólnopolska akcja ,,Przerwa na czytanie "

Podobne wiadomości:

do góry