Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Dyni w naszej szkole

Dzień Dyni w naszej szkole

2 Listopada 2022

28 października w Szkole Podstawowej nr 1 królował kolor pomarańczowy, a to za sprawą obchodów Dnia Dyni.

Święto to stało się doskonałym sposobem na poszerzenie wiedzy na temat tego zdrowego warzywa.

Tego dnia dynie stały się inspiracją wielu różnorodnych zadań. Było kreatywnie i wesoło. Powstało sporo prac plastycznych, które przyozdobiły szkolne korytarze. Sale lekcyjne zostały przystrojone w „dyniowe” dekoracje. Dodatkowo klasy obchodziły ten dzień na swój sposób.

Uczniowie klasy 3 c, ubrani w pomarańczowe kolory lub wystrojeni w elementy związane z dynią, podczas zajęć zapoznali się z prezentacją na tematy dyni, poznali różne gatunki dyń, rozmawiali na temat potraw, jakie można wykonać z dyni i odkryli, jak dużo witamin i dobroci ma dynia dla naszego organizmu. Podczas krótkiej przerwy każdy z uczniów włączył się do super zabawy i odtańczył taniec pana Dyńka.  Przy tańcu było mnóstwo śmiechu i dobrej zabawy. Kolejnym elementem zajęć było stworzenie dyniowych puzzli, ale takich niezwykłych, bo w rozmiarze XXL - każdy uczeń kolorował jeden z fragmentów ilustracji, następnie zostały one złożone w całość, z której powstał piękny obrazek na Dzień Dyni. W nagrodę na koniec tak udanego dnia każdy uczeń tej klasy otrzymał pyszne świeże i pachnące ciasteczko w kształcie dyni.

Z kolei uczniowie klasy 1 a w ramach doświadczeń zbadali dynię - jej skórkę, miąższ i zapach. Oczywiście nie mogło zabraknąć licznych zadań związanych z bohaterką dnia takich jak: dopasowywanie cieni, łączenie w pary, przeliczanie i określanie ilości, odnajdywanie różnic i kodowanie. Jednak najbardziej wyczekiwanym momentem dnia było wykonanie pamiątkowego zdjęcia w fotobudce.

Uczniowie klasy 1 b  podczas obchodów tego święta oglądali film edukacyjny o świece dyni, wykonywali prace plastyczną oraz rozwiązywali zagadki Halloween online.

Natomiast uczniowie klasy 2 a poznali pochodzenie dyni, sposób uprawy oraz rodzaje dyni, a także dowiedzieli się, jak odróżnić dynie jadalne od ozdobnych.

W obchody tego święta włączyli się również uczniowie klasy 1 c.  Z tej okazji każdy uczeń ubrał się w pomarańczowe barwy. Na początku dnia oglądali film pt. "Kazio i dynia". Chłopiec o imieniu Kazio zapoznał dzieci z uprawą, rodzajem oraz sposobami przyrządzania dyni w ich domach. Następnie uczniowie rozwiązywali zagadki i ćwiczenia, oczywiście z dynią w roli głównej. Udało im się również przygotować opaski na głowy. 

Był to niezwykle udany i pomarańczowy dzień.

 

Kategoria: Taniec pana Dyńka w wykonaniu uczniów klasy 2 c [1]
Format Data publikacji Nazwa pliku (kliknij aby pobrać) Pobierz Zobacz
mp4 2022-11-03 Taniec pana Dyńka w wykonaniu uczniów klasy 2 c
ilość pobrań: 70
Taniec pana Dyńka w wykonaniu uczniów klasy 2 c 8.2MB -

Obchody Dnia Dyni

do góry