Strona główna/Aktualności/Klasa 1c na wycieczce

Klasa 1c na wycieczce

18 Listopada 2021

Uczniowie klasy 1c wybrali się na wycieczkę do Starej Kopalni w Wałbrzychu. Kiedy dotarli na miejsce spotkali się z Górnikiem, który zabrał ich w podróż po kopalni.

Uczniowie najpierw wcielili się w postać górnika, zapoznali się z zasadami przyjścia i wyjścia z kopalni. Poznali górnicze marki, znaczenie ich kształtów i zwiedzili miejsce gdzie się one znajdują czyli markownię. Poznali sprzęt, jaki górnicy potrzebują do pracy, zwiedzili szatnię, gdzie górnik przebiera się przed rozpoczęciem szychty.

Następnie każdy uczeń miał szansę poczuć się jak prawdziwy górnik - odziany w kask z latarką wyruszył zwiedzać podziemne korytarze. Tam też, używając górniczego sprzętu, uczniowie mogli przekonać się, jak ciężka jest praca górnika.

K. Kawka

Klasa 1c na wycieczce do Starej Kopalni Wałbrzych