Strona główna/Aktualności/ Narodowe Święto Niepodległości w klasie 1 C

Narodowe Święto Niepodległości w klasie 1 C

15 Listopada 2021

Uczniowie klasy 1c 10 listopada poznali historię Narodowego Święta Niepodległości. Podczas zajęć dowiedzieli się, dlaczego to święto jest tak ważne dla każdego Polaka. Poznali postacie historyczne, które bardzo mocno związały się swoją osobą z dniem odzyskania przez Polskę niepodległości.

W trakcie odkrywania istoty Święta poznali wiele nowych haseł i dowiedzieli się, dlaczego odzyskanie niepodległości jest tak ważne dla Polski. Uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali o dziejach swojego kraju i wspólnie stwierdzili, że są dumni ze swoich przodków i na ich cześć chcą być prawdziwymi patriotami, dbającymi o swój kraj i szanującymi jego symbole.

O godzinie 11:11 przyłączyli się do obchodów Narodowego Święta Niepodległości przez szkołę i odśpiewali Hymn- Mazurka Dąbrowskiego. Na koniec zajęć wykonali przepiękne prace przedstawiające Orła Białego.

K. Kawka