Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Rodziny w klasie 1 C

Dzień Rodziny w klasie 1 C

3 Czerwca 2022

To był szczególny dzień dla rodziców i uczniów klasy 1c. W Dzień Dziecka uczniowie zaprosili swoich rodziców na nietypowy Dzień Rodziny.

Dzień ten był bardzo wyjątkowy, uczniowie bowiem nie tylko przygotowali część artystyczną, ale również zadaniową, która wywołała wiele uśmiechu i wzruszeń.

W chwili kiedy rodzice dotarli do auli szkolnej otrzymali pierwsze zadanie - "kartkówkę" z szyfrów. Rozwiązanie miało "uruchomić" dzieci do rozpoczęcia zabawy. Kiedy rodzice już zadanie rozwiązali wszyscy razem wypowiedzieli magiczne hasło, które wprawiło w ruch ich dzieci... i tak się zaczęła cudowna zabawa.

Pierwsza piosenka na każdej twarzy wywołała wzruszenie, ale już po chwili rodzice się śmiali odgadując kto jest na jakim portrecie -  Jak widzą Państwa, Wasze dzieci?

Następnie mamy zabrały się do konstruowania maszyn latających ze swoimi córkami, potem tatusiowie ustalali kolejność wykonania pierogów, a na koniec pierwszej części uczniowie zasłonili rodzicom oczy i dyktowali im jak mają narysować swój portret.

Przed kolejną częścią wyzwań dzieci odtańczyły piękny taniec, a potem tańczyły mamy, tatusiowie z kolei pletli warkoczyki, a nstępnie wszyscy razem rozwiązywali rebus, którego rozwiązanie doprowadziło do ostatniego punktu Dnia Rodziny - mini inscenizacji, życzeń i wręczenia prezentów.

Wzruszeniom i uśmiechom nie było końca :)

K. Kawka

Dzień Rodziny w 1 C

do góry