Strona główna/Aktualności/Dzień Sportu Szkolnego

Dzień Sportu Szkolnego

3 Czerwca 2022

Dnia 1 czerwca uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 1 im. Książąt Oleśnickich świętowali Dzień Sportu Szkolnego. Z tej okazji w miejskiej hali sportowej Atol odbyły się rozgrywki sportowe.

Całość imprezy otworzyła pani dyrektor Maria Kaczmarek, która przemawiając do młodzieży podkreśliła, że nie tylko ważne są sukcesy sportowe, ale przede wszystkim działanie w duchu fair play. Przy okazji złożyła wszystkim uczniom najlepsze życzenia z okazji Dnia Dziecka.

Wręczyła także pamiątkowe dyplomy uczniom klas ósmych, wielokrotnym reprezentantom szkoły, którzy godnie reprezentowali szkołę w zawodach międzyszkolnych. Byli to; Piotr Burzyński, Jakub Cebo, Noemi Dwojak, Filip Hejninger, Kevin Jończyk, Kornel Pawłowski, Magdalena Sabat, Kuba Stachera, Jan Witek.

Następnie uczniowie klas 4-8 wspólnie zmierzyli się w konkurencjach sprawnościowych. Sportowe święto zakończono turniejem koszykówki reprezentacji klas 7 i 8 oraz turniejem ringo reprezentacji klas 4 i 5. Najlepszą drużyną turnieju koszykówki okazała się klasa 8B, a turnieju ringo klasa 4B.

M. Banaszak

Podobne wiadomości: