Strona główna/Aktualności/Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Najbliżsi memu (..)

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „Najbliżsi memu sercu”

6 Czerwca 2022

02 i 03 czerwca w naszej szkole odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski pod hasłem „Najbliżsi memu sercu”.

W pierwszym dniu pięknie recytowały utwory dzieci z oddziałów przedszkolnych. Po burzliwych obradach przyznano 3 miejsca i 3 wyróżnienia.

I miejsce zajęła Nela Wiśniewska (Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1), która zaprezentowała wiersz Emilii Waśniowskiej pt. ”Wiersz dla mamy”.
II miejsce przypadło Aleksandrze Papiernik (SP 1) za wiersz Małgorzaty Mrózek - Dąmbskiej pt. ”Spacer z tatą”.
III miejsce zdobyła Natalia Ozimek (SP 4) za recytację wiersza Doroty Gellner pt. ”Brat”.

Wyróżnienia przyznano Kacperkowi Głowackiemu (SP 7) za „Wiersz rodzinny” Natalii Usenko oraz Poli Rozdolskiej i Wojciechowi Dziemieszonkowi (oboje z ZSP nr 1) za wyjątkową recytację wiersza „Moja rodzina” B. Szelągowskiej.

W drugim dniu zmagań spotkało się 18 uczniów klas I-III. Recytowali oni poezję w swoich kategoriach wiekowych.

W kategorii klas I najwyżej uplasował się Łukasz Młotkowski (SP 1) z wierszem Joanny Kulmowej pt. "Mamy mamę”. Na miejscu II stanęła Lena Leśniak (SP 8) za wiersz Danuty Wawiłow pt. ”Na wystawie”. III miejsce wśród uczniów klas I zajęła Paulina Witkowska
(SP 4) z pięknym wierszem Ireny Landau pt. ”Nasza kochana mama”.

Wśród uczniów klas II najwyższe miejsce zajęła Michalina Janicka (SP 2) z wierszem pt. "Ja i moja rodzina”. Tuż za Michalinką uplasował się Kamil Kocur (SP 4) za wyjątkową recytację wiersza Marka Książka pt. ”Portret taty”. Wśród uczniów klas II na III miejscu uplasowała się Malwina Kowalczyk (SP 1) z utworem Joanny Kulmowej pt. ”Mamy mamę”

Najwyższe miejsce wśród uczniów klas III zajęła Gabriela Olszańska (SP 3) za wyjątkową recytację wiersza Danuty Wawiłow pt. ”Moja siostra królewna”. Tuż za Gabrysią znalazła się Liliana Chojnacka (SP 8) z wierszem Piotra Pollaka pt. ”Wesoły tata”. III miejsce zajęła Hania Chmielewska (SP2) z wierszem Tadeusza Kubiaka pt. ”Matka”.

Dodatkowo wśród uczniów klas III przyznano dwa wyróżnienia - Antoninie Cichosz (Gminna SP) oraz Zuzannie Głodek (SP 1).

Za niezwykłe recytacje uczniowie otrzymali nietuzinkowe nagrody książkowe. Dla pozostałych uczestników konkursu przygotowano nagrody-niespodzianki.

Dziękujemy za zaangażowanie, za ogrom emocji i pozytywnych doświadczeń.

Link do przebiegu konkursu  Konkurs recytatorski "Najbliżsi memu sercu"

E. Grzesik