Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "My nie (..)

Zajęcia w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "My nie gryziemy".

7 Czerwca 2021

Dnia 2. czerwca dzieci oddziałów przedszkolnych i klas 1-szych naszej szkoły wzięły udział w zajęciach organizowanych w ramach Ogólnopolskiej Akcji Edukacyjnej "My nie gryziemy".
Spotkania te wpisują się w zakres profilaktyki pogryzień i ataków przez psy, i odbywają się w ramach działań Fundacji Ewy Naworol.

Zajęcia - prowadzone przez certyfikowanego dogoterapeutę - odbywały się w naczepie ogromnej amerykańskiej cieżarówki, która kryła w sobie salę multimedialną.

Podczas zajęć dzieci w sposób praktyczny uczyły się bezpiecznego obcowania ze zwierzętami i odpowiedzialnej opieki nad nimi. Celem zajęć było też to, by każdy potrafił rozpoznawać wszystkie sygnały wysyłane przez psa i potrafił odpowiednio do nich się zachować. Dzieci uczyły się krok po kroku jak należy zareagować w momencie, kiedy spotykamy obcego psa na swojej drodze.
Pomocna w nauce wszystkich cennych zaleceń była bajka, której głównym bohaterem był pies Kazik.

Każdy kto chciał, mógł też przywitać się z Kolą - psem rasy Beagle, który aktywnie ze swoją właścicielką pracował z każdą grupą odwiedzającą naczepę amerykańskiego trucka.
Zanim dzieci osobiście poznały Kolę, prowadząca udzielała dokładnej instrukcji - jak to zrobić w bezpieczny sposób.

Za pomocą ćwiczeń praktycznych dzieci uczyły się także pozycji "zółwika". Pozycja ta jest szczególnie ważna, zapewnia bezpieczeństwo i chroni najważniejsze części naszego ciała. Nad poprawnością wykonania zadania czuwała Kola, która przechadzając się wśród dzieci sprawdzała, czy nie trzeba czegoś poprawić.

Wszyscy dostali na pamiątkę balony oraz autorskie egzemplarze książeczek z najważniejszymi informacjami i ćwiczeniami.

Agnieszka Puk

do góry