Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zajęcia regionalne w 1 C

Zajęcia regionalne w 1 C

15 Kwietnia 2021

Uczniowie klasy 1C uczestniczą w cotygodniowych zajęciach regionalnych. W związku z obecną sytuacją w kraju i na świecie zajęcia te odbywały się głównie w budynku szkoły lub online.

Na początku roku szkolnego udało się zwiedzić Rynek oleśnicki, ale dla pierwszaków to mało! Bardzo aktywnie i z zapałem uczestniczą w zajęciach. Poznają legendy oleśnickie, wirtualnie odbywają wycieczki "bez przewodnika", a także zdobywają informacje o naszym mieście. Dzieci wykonują coraz ciekawsze rysunki wybranych zabytków.

Jedna z uczennic klasy 1C - Natalia chce zostać architektem i ma już spore umiejętności rysunkowe, którymi chętnie się dzieli z koleżankami i kolegami. To z jej inicjatywy w ostatnim tygodniu odbyły się zajęcia online z udziałem Pana Jerzego, dziadka Natalki, architekta z prawdziwego zdarzenia.

Ta barwna postać, jaką jest Pan Jerzy opowiedziała dzieciom: czym jest architektura, na czym polega praca architekta. Na przykładzie fragmentu oleśnickiego zamku wykonał rysunek, który zdradza podstawy właściwego odzwierciedlania architektury. Poza tym zaprezentował literaturę dla dzieci oraz przyrządy, którymi pracowano dawniej i narzędzia za pomocą których obecnie praca architekta jest dużo łatwiejsza.

Dzięki zajęciom regionalnym uczniowie nadal będą poznawać historię i architekturę Oleśnicy.

M. Sadłowska

do góry