Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Wymiana pocztówkowa w klasie 2 B

Wymiana pocztówkowa w klasie 2 B

8 Października 2021

Dnia 9 października obchodzimy Światowy Dzień Poczty. Z tej okazji uczniowie klasy IIb wzięli udział w akcji Wymiany Pocztówkowej.

Cała klasa z wielką radością przystąpiła do wypisywania pozdrowień dla dzieci z klasy IIb Szkoły Podstawowej im. Noblistów Polskich w Brzeziej Łące.

Wymiana pocztówkowa to świetna zabawa. Wszyscy biorący udział w akcji, ze zniecierpliwieniem oczekują na specjalne, indywidualne pozdrowienia. Dzięki takim działaniom uczymy się, jak wysyłać listy i pocztówki, a także bliżej poznajemy zawody. Jednak oprócz zawodu listonosza i pracy na poczcie dzieci mogą też dowiedzieć się więcej i zapamiętać, w którym miejscu na kopercie znajduje się znaczek lub też jak wpisać adres osoby, do której chcemy nadać przesyłkę.

Teraz na pewno chętnie i pewnie będziemy korzystać z usług poczty! Warto dodać, że niewątpliwą zaletą takich działań jest też to, że dzieci uczą się otwartej postawy na świat i sami doświadczają tego, że można nawiązać życzliwy kontakt nawet z obcą osobą, której osobiście nie poznaliśmy. Być może dzięki temu dzieciom będzie łatwiej poznawać nowych ludzi i nawiązywać przyjaźnie.

do góry