Strona główna/Aktualności/Ogólnopolski Program Kraina Muzyki "Dźwięki przyrody"

Ogólnopolski Program Kraina Muzyki "Dźwięki przyrody"

7 Października 2021

W ramach realizacji Ogólnopolskiego Programu KRAINA MUZYKI "Dźwięki przyrody" uczniowie klasy 1c założyli w swojej klasie małą hodowlę i zaczęli prowadzić obserwacje, a wszystko zaczęło się od rozmów podczas Światowego Dnia Zwierząt, kiedy to uczniowie poznając różne zwierzęta żyjące w Polsce i na całym świecie zastanawiali się, czy mogliby założyć hodowlę zwierząt w klasie.

Podczas pracy metodą burzy mózgów wywiązała się dyskusja po której uczniowie jednogłośnie stwierdzili, iż zwierząt w klasie trzymać nie można i, że łatwiej i bezpieczniej jest założyć hodowlę roślin. W klasie pojawiły się cztery rodzaje roślin, które uczniowie samodzielnie wybierali do obserwacji. Dowiedzieli się, co potrzebuje roślinka do życia, jak o rośliny dbać. Opisywali wybrane przez siebie rośliny w Dziennikach obserwacji hodowli. Obserwacje będą prowadzili systematycznie przez cały rok.

K. Kawka

Uczniowie klasy 1 c realizują Ogólnopolski Program Kraina Muzyki "Dźwięki przyrody"