Strona główna/Aktualności/Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis"

Wycieczka do Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis"

15 Września 2021

We wtorek, 14 września w ramach projektu " Dobra szkoła - lepszy uczeń" uczniowie klasy 4 a i 5 a wzięli udział w wycieczce do Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" we Wrocławiu. Uczestnikami wycieczki było również 8 uczniów z klasy 3 a.

Podczas wyjazdu uczniowie brali udział w warsztatach pt. "Wody słodkie, wody słone", w trakcie których w ciekawy i kolorowy sposób zostali wprowadzeni w arkana chemii. Na zajęciach uczniowie samodzielnie przygotowali lampę lawową oraz tęczę. Zwieńczeniem warsztatu był efektowny, ale zarazem prosty eksperyment - ,,woda gazowana’’, który uczniowie będą mogli powtórzyć w domowych warunkach.

Po warsztatach uczniowie zwiedzali wystawę - miejsce, w którym multimedia, interaktywne instalacje i technologie ukazują potencjał wody tkwiący w miastach, głębinach, atmosferze, a także w ludzkim ciele.

Uczniowie klasy 4 a i 5 a na wycieczce w "Hydropolis"