Strona główna/Aktualności/Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1 C

Międzynarodowy Dzień Kropki w klasie 1 C

15 Września 2021

W dniu dzisiejszym obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki - symbolu kreatywności, odwagi i zabawy. To doskonała okazja, aby uczniowie mogli pokazać swoje talenty, uświadomić sobie, że warto je pielęgnować i uwierzyć w siebie. Aby wzmocnić tą wiarę w klasie 1C odbyły się różnorodne zajęcia.
Na początku uczniowie poznali historię małej Vashti, bohaterki książki amerykańskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci Petera H. Reynoldsa. Książka pod tytułem  “The Dot” czyli “Kropka” powstała w 2003 roku. Główną postacią jest mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej, mądrej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości.
Po obejrzeniu filmu, uczniowie rozwiązywali wspólnie i indywidualnie kropkowe zadania. Wykonali prace, których myślą przewodnią była "kropka" i przygotowali swoją własną wystawę na szkolnym korytarzu.

K. Kawka

Podobne wiadomości: