Strona główna/Aktualności/Teraz już będziemy bezpieczni.

Teraz już będziemy bezpieczni.

18 Września 2020

Na zakończenie cyklu spotkań o zasadach bezpieczeństwa uczniowie z grupy 0C poznali, jak działają odblaski, po co w ogóle są one potrzebne i starali się sprawdzić, badając je, czy na pewno dają nam szansę na to, abyśmy byli bezpieczniejsi na drodze.

Po zapoznaniu się ze wszystkimi niezbędnymi numerami alarmowymi, specyfiką pracy poszczególnych służb dbających o nasze bezpieczeństwo, zasadami poruszania się po drogach, podstawowymi znakami drogowymi, uczniowie przy pomocy latarki przeprowadzili eksperyment z różnymi rodzajami materiałów odblaskowych, dzięki czemu utwierdzili się w przekonaniu, że są one bardzo przydatne i potrzebne by być dobrze widocznym na drodze. Na koniec zajęć każdy z uczniów otrzymał swój własny odblask, który założony na lewą rękę nie tylko zwiększa nasze bezpieczeństwo, ale przypomina, od której strony zaczynamy rozglądać się przy przejściu dla pieszych czy nie nadjeżdża samochód.

K.P.