Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/15.09 Międzynarodowy Dzień Kropki

15.09 Międzynarodowy Dzień Kropki

17 Września 2020

We wtorek grupy 0A,0B i 0C w naszej szkole obchodziły Międzynarodowy Dzień Kropki - święto, które swój początek łączy z powstaniem pewnej książki napisanej przez amerykańskiego autora Petera H. Reynoldsa w 2003 roku. Książka ta nosi tytuł "The Dot" czyli "Kropka".

Opowiada ona historię pewnej dziewczynki o imieniu Vashti, która dzięki malutkiej kropce i cudownej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. 

Święto samo w sobie ma na celu pobudzać kreatywność, pomysłowość uczniów, zachęcać ich i inspirować do tworzenia i wiary w swoje możliwości. 

Uczniowie na zajęciach poznali historię Vashti i kropki, rozmyślali nad znaczeniem kropki w życiu i tym, czy jest ona w ogóle coś warta. Rozmawiali na temat uczuć, jakie towarzyszyły Vashti w różnych momentach jej historii. Następnie opowiedzieli o tym, jakie mają talenty i sami zabrali się za tworzenie: wykonali prace z kropki - rysunkową, potem wykonywali z kropek gąsienice, na dworze starali się układać mozaiki z kropkowych kolorowych zakrętek, bawili się w "skocz do odpowiedniej kropki", pokonywali tor wyścigowy tak, by nie zgubić kropki, kredą rysowali kropkowe arcydzieła, a na koniec próbowali podziwiać kolorowe kropki bańkowe. Wszystko to robili w pięknych kropkowych strojach w których tego dnia przyszli do szkoły.

K.P.

 

do góry