Strona główna/Aktualności/Tajemnice przyrodnicze szkolnego podwórka

Tajemnice przyrodnicze szkolnego podwórka

15 Czerwca 2021

Dnia 15 czerwca uczniowie klasy 1b postanowili prowadzić obserwację przyrodniczą na terenie wokół naszej szkoły. Celem tych zajęć było obserwanie zwierząt, które żyją najbliżej nas. Na co dzień o nich zapominamy, a przecież są na wyciągnięcie ręki! Zostawiają interesujące ślady i tropy.

Uczniowie fachowo przygotowali się do działania. Wyposażeni w lornetki i lupy oraz karty, na których zbierali wyniki, udali się do zacisznego miejsca, pełnego drzew i traw, gdzie w skupieniu i ciszy odkrywali przyrodnicze tajemnice.

Udało nam się dostrzec wśród drzew liczne ptaki. Dzięki ciszy słychać było także ich piękny śpiew. Na ziemi znaleźliśmy dużo ciekawych śladów - piórka, nadgryzione skorupy orzechów, cząstki gniazd ptasich i skorupkę od jajka. Liczne owady można było uważnie obejrzeć dzięki lupie. W ten sposób podziwialiśmy m.in. kowala bezskrzydłego. Pnie drzew i kora skrywały pracowicie utkane pajęcze sieci i ślady korników.

Każda najmniejsza rzecz związana z życiem drobnych zwierząt była ciekawa i interesująca.

Agnieszka Puk

Uczniowie klasy 1 b prowadzą obserwację przyrodniczą zwierząt, które żyją na terenie wokół naszej szkoły.