Strona główna/Aktualności/Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2 C

Światowy Dzień Zwierząt w klasie 2 C

4 Października 2022

Każdy ma swoje święto, nasze kochane zwierzątka też, o czym pamiętali uczniowie klasy 2c.

4 października obchodzimy Światowy Dzień Zwierząt. Tego dnia uczniowie klasy 2c postanowili zgłębić wiedzę na temat zwierzą żyjących w Polsce, jak i na świecie.

Podczas oglądania prezentacji uczniowie dzielili zwierzęta na ssaki, gady, ptaki, płazy i ryby. Klasyfikowali zwierzęta do odpowiedniego gatunku poznając ich cechy zewnętrzne, to jak przychodzą na świat, czy też środowisko ich życia.

Na podsumowanie każdy uczeń "wyturlał" swojego zwierzaka, a dokładniej podczas zabawy kostką odnajdywał na kartce w odpowiednim miejscu części ciała zwierzaka i z tych elementów miał narysować swojego własnego.

Zapraszamy do galerii, aby zobaczyć jakie cudowne prace wyszły podczas tej zabawy.

K. Kawka

Podobne wiadomości: