Strona główna/Aktualności/Spotkanie z przedstawicielką Policji

Spotkanie z przedstawicielką Policji

17 Marca 2024

Mieliśmy przyjemność kilkakrotnie gościć w naszej szkole przedstawicielkę lokalnej policji, która przeprowadziła ciekawe prelekcje w klasach IV-VIII na temat przemocy rówieśniczej oraz bezpieczeństwa.

W trakcie spotkań sierżant sztabowy Powiatowej Komendy Policji w Oleśnicy, Pani Karolina Walczak poprowadziła zajęcia warsztatowe na temat odpowiedzialności prawnej osób nieletnich.

Uczniowie usłyszeli o przejawach demoralizacji wśród dzieci i młodzieży, a także o przemocy rówieśniczej i jej konsekwencjach. Ponadto, dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwa czyhają na nich podczas użytkowania Internetu, jak się przed nimi chronić oraz jak postępować, by samemu nie zostać sprawcą cyberprzemocy.

Chcielibyśmy serdecznie podziękować policjantom za ich systematyczną współpracę w realizacji szkolnego programu wychowawczo-profilaktycznego, zaangażowanie oraz poświęcony czas.

To było niezwykle pouczające wydarzenie, które z pewnością pozostanie w pamięci naszej społeczności szkolnej.

Kolejne prelekcje przewidziane są już wkrótce dla klas I-III.

Dziękujemy!

Spotkanie z policją