Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia

Obchodzimy Światowy Dzień Pluszowego Misia

28 Listopada 2022

W naszej szkole dzień 25. listopada był bardzo wesoły, bo z dziećmi tego dnia Misie Pluszowe przyszły do szkoły. Każdy mięciutki, milutki i uśmiechnięty liczył na uściski i misiowe prezenty. Ten dzień szczególny przecież był misiowy - Dzień Pluszowego Misia to dzień wyjątkowy.

25. listopada w szkole uczniowie świętowali Dzień Pluszowego Misia. W każdej klasie odbyły się zajęcia zgodne z tematyką obchodzonego święta. Na wstępie uczniowie zapoznali się z historią powstania pluszowego misia w różnych formach -  w jednych klasach poprzez prezentacje, w innych poprzez opowiadania, a w jeszcze innych oglądano bajki i filmy.

Uczniowie tuląc swoje misie wykonywali tańce, wspólnie recytowali wiersze o misiach, bawili się przy znanych "misiowych" piosenkach, wesoło je śpiewając. Nie można było oczywiście zapomnieć o przyniesionych przez uczniów misiach, które zostały przedstawione reszcie uczniów z imienia, pochodzenia i wyglądu.

Z okazji Dnia Pluszowego Misia odbyło się wiele zabaw, konkursów, zagadek znalazły się również labirynty i ciekawe zadania do wykonania jak np. zjadanie miodu z talerzyka na czas, układanie puzzli z historią pluszowego misia, podrzucanie misia jak najwyżej na korowej chuście animacyjnej, jak również kodowanie misia: najpierw przy pomocy kostek do gry, a później z użyciem Ozobotów.

Na korytarzu w szkole została ustawiona budka misiowa, przy której każdy kto tylko chciał mógł zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie ze swoim misiem lub kolegą czy koleżanką.

Cały dzień przebiegł w cudownej atmosferze.

K. Kawka

Obchody Światowego Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole

Podobne wiadomości:

do góry