Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Mikołajkowy biwak w 3 a

Mikołajkowy biwak w 3 a

8 Grudnia 2019

W tym roku uczniowie z klasy 3 a otrzymali nietypowy prezent od Mikołaja. Żadnej zabawki żadnej, słodkości tylko list, jednak nie taki zwyczajny.

List był bardzo tajemniczy, bardzo mało znajdowało się w nim informacji. Dołączono do niego zaproszenia na biwak. Uczniowie próbowali odpowiedzieć na pytanie czym jest biwak i co można na nim robić, po czym rozeszli się do domów.

W domach już czekali rodzice z dalszą częścią listu od Mikołaja, jak również spakowane śpiwory i plecaki.
O 17:00 wszyscy zebrali się na Placu Zwycięstwa i rozpoczęła się zabawa. Najpierw poszukiwanie koperty z instrukcją jak dotrzeć na miejsce noclegu. Kiedy już udało się dotrzeć na miejsce czekała zagadka, po jej rozszyfrowaniu wszyscy weszli do środka. Tam po chwili odpoczynku, padła decyzja pójścia na rynek w celu obejrzenia rozświetlonej na rynku choinki.

Po powrocie do miejsca noclegowego rozpoczęła się gra, planszowa i zadaniowa. Uczniowie w grupach odnajdywali zadania ukryte w kopertach, wspólnie wykonywali zadania i polecenia.

Kolejnym etapem biwaku były rozmowy w kole, nadszedł czas podsumowań, co zapamiętaliśmy z trzech lat wspólnej nauki.

Wieczorem rodzice dostarczyli kolację, przepyszną pizzę. Wszyscy pałaszowali aż się uszy trzęsły. Po kolacji czas na wieczorną toaletę i długą kolejkę oczekujących. W między czasie w sypialni można było trochę po rozrabiać.

Sen przyszedł późno... ale za to chwile były niezapomniane. Wcześnie rano był już gotowy bufet śniadaniowy. Każdy zjadł pysznego tosta, umył się i wraz z rodzicami wyruszył do domu.

Dziękujemy Święty Mikołaju

K. Paprocka

do góry