Strona główna/Aktualności/Międzyszkolna wycieczka do Włoch

Międzyszkolna wycieczka do Włoch

21 Maja 2024

Nasza oleśnicka młodzież z trzech zaprzyjaźnionych szkół: Zespółu Szkolno-Przedszkolngo nr 1, Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej Gminy Oleśnica pod opieką Pań: Pauliny Szopiany, Urszuli Pelikan, Moniki Piskozub, Anny Bednarskiej oraz Beaty Makowskiej uczestniczy w wycieczce pięciodniowej do Włoch.

Pierwszego dnia, przed południem, między kroplami deszczu, kroczyliśmy śladami Romea i Julii w Weronie.

Popołudnie w słonecznej Padwie upłynęło nam na szukaniu polskich śladów na jednym z najstarszych uniwersytetów. Przemierzaliśmy te same uliczki, którymi chadzał się Jan Kochanowski, Mikołaj Kopernik, Stefan Batory i Jan Zamoyski.

Zwieńczeniem pierwszego dnia była Bazylika Św. Antoniego, w której ukryte były dziedzictwa kulturowe Włoch.

W drugim dniu oleśnicka młodzież poznawała wykopaliska archeologiczne w Sirmione, miasteczku położonym na półwyspie wbijającym się na kilka kilometrów w głąb jeziora Garda.

Trzeciego dnia uczniowie wyruszyli w rejs statkiem po lagunie - na wyspy Murano i Burano. Zwieńczeniem tego dnia był spacer klimatycznymi uliczkami w Wenecji w kierunku Placu św. Marka.

Podsumowaniem naszej wycieczki były szaleństwa w parku rozrywki Mirabilandia.

Wracamy do domu pełni wrażeń i pozytywnej energii.

Paulina Szopiany

Międzyszkolna wycieczka do Włoch