Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/"Laboratoria przyszłości"

"Laboratoria przyszłości"

20 Października 2022

"Laboratoria przyszłości" to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości tzw. Kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, matematyka oraz sztuka).

W ramach Laboratoriów Przyszłości szkoły otrzymują od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego potrzebnego w kształtowaniu i rozwijaniu umiejętności manualnych i technicznych, zdolności myślenia matematycznego oraz umiejętności w zakresie inżynierii, stosowania technologii informacyjno-komunikacyjnej, jak również umiejętności pracy zespołowej.

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Książąt Oleśnickich w ramach programu Laboratoria Przyszłości otrzymała wsparcie w postaci środków finansowych w kwocie 93 300 zł na zakup wyposażenia z zakresu robotyki oraz tzw. wyposażenia podstawowego.

l

Podobne wiadomości:

do góry