Strona główna/Aktualności/Gdzie jest zwierzę? - zajęcia w ramach projektu (..)

Gdzie jest zwierzę? - zajęcia w ramach projektu "Świetliczaki na tropie zagadek "

22 Października 2021

W ramach kolejnego zadania z ogólnopolskiego projektu edukacyjnego , Świetliczaki na tropie zagadek " dzieci ze świetlicy nr 4 wykonały zadanie ,,Gdzie jest zwierzę?"

Wykonując to zadanie zapoznaliśmy się ze zjawiskiem mimetyzmu i mimikry w świecie przyrody. Poznaliśmy różne zwierzęta i ich sposoby naśladowania i upodabniania się do otoczenia. Słynące ze zdolności do zmiany ubarwienia, długiego języka i oryginalnych kształtów kameleony stały się w większości inspiracją do wykonania przez uczniów prac plastycznych.

Gdzie jest zwierzę? - zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu edukacyjnego ,"Świetliczaki na tropie zagadek "

Podobne wiadomości: