Strona główna/Aktualności/Dlaczego tenisiści nie latają w kosmos, czyli co to są (..)

Dlaczego tenisiści nie latają w kosmos, czyli co to są homofony? - zajęcia w ramach projektu "Świetliczaki na tropie zagadek "

24 Stycznia 2022

Dzieci ze świetlicy szkolnej nr 4 wykonały kolejne zadanie z Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego ,,Świetliczaki na tropie zagadek ".

Tym razem szukaliśmy odpowiedzi ..... Dlaczego tenisiści nie latają w kosmos, czyli co to są homofony?

Podczas zajęć dzieci dowiedziały się, że homofony to wyrazy, które brzmią identycznie, mimo różnej pisowni i znaczenia. Świetliczaki szukały wyrazów wieloznawczych, wypełniały karty pracy, a na koniec stworzyły album homofonów.

Katarzyna Mulska.

Dzieci ze świetlicy nr 4 wykonują kolejne zadanie w ramach projektu "Świetliczaki na tropie...zagadek"

Podobne wiadomości: