Strona główna/Aktualności/Egzamin na kartę rowerową

Egzamin na kartę rowerową

5 Czerwca 2024

W dniu 4 czerwca 2024 roku uczniowie klasy IV c przystąpili do egzaminu praktycznego na kartę rowerową.

Wcześniej zaliczyli część teoretyczną, która odbyła się w formie testu w wersji elektronicznej. Pytania dotyczyły ogólnej znajomości przepisów ruchu drogowego, znajomości znaków drogowych i zasad ruchu drogowego, zasad przejazdu przez skrzyżowania oraz udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

Egzamin praktyczny odbył się w Miasteczku Ruchu Drogowego na dziedzińcu naszej szkoły. Polegał on na ocenie kierującego rowerem pod względem przestrzegania przepisów ruchu drogowego i umiejętności prawidłowej techniki jazdy.

Wszyscy pozytywnie zaliczyli część praktyczną egzaminu.

Wszystkim szczęśliwym posiadaczom pierwszego w życiu ,,prawa jazdy" gratulujemy!

Jakub Makowski
Katarzyna Mulska