Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Dzień Piegów w 0 C

Dzień Piegów w 0 C

3 Marca 2021

1. marca to Dzień Piegów. Mimo, że nie jest to tradycyjne święto, to jednak dzień ten jest świetną okazją do nauczenia najmłodszych tolerancji i akceptacji różnic w wyglądzie ludzi na świecie.

Piegi, inaczej nazwane pocałunkami słońca nie zawsze są lubiane przez swoich właścicieli, a przecież są przeurocze i mogą być atutem urody, oryginalną cechą człowieka.

Piegi zostały docenione przez autorów literatury, oni chętnie obdarzali piegami swoje szczególne postacie: Pippi Langstrump, Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Tomek Sawyer. Dlatego też, aby udowodnić wszystkim, że piegowate buzie są piękne i wyjątkowe, obchodziliśmy w grupie 0 C Dzień Piegów.

Na początku było trochę piegowatej grafomotoryki, co pozwoliło stworzyć piękne piegowate postacie. Potem uczniowie dowiedzieli się, skąd się biorą piegi i jak wyglądają. Każdy zechciał  być piegowaty, więc co jakiś czas na buziach dzieci pojawiały się nowe kolorowe piegi. Uczniowie rozmawiali o różnicach między ludźmi i o tym, czy należy się ich wstydzić. Ustalali kto jeszcze ma piegi, poznając przy tym rymowanki i słuchając wierszy.  Wybrali się również na piegowaty spacer i zapoznali się z postaciami z bajek i filmów, którzy mieli piegi i to wcale nie takie zwyczajne.
Każdy z uczniów zakochał się w swoich nowych piegach.

K. Paprocka

do góry