Strona główna/Aktualności/Dzień Dziecka w naszej szkole

Dzień Dziecka w naszej szkole

1 Czerwca 2021

„Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”.

Janusz Korczak

Jest wiele dni w roku, które dzieci lubią najbardziej, niewątpliwie jednym  z nich jest 1 czerwca. Tego dnia bowiem dzieci całego świata -  i te duże i te małe obchodzą swoje święto - DZIEŃ DZIECKA.

W naszej szkole ten wyjątkowy dzień rozpoczął się od apelu poprowadzonego przez samorząd uczniowski przez szkolną radiolę. Podczas apelu przybliżono uczniom pochodzenie tego święta, a opiekun samorządu uczniowskiego złożył wszystkim Dzieciom najserdeczniejsze życzenia.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej, każda klasa obchodziła ten dzień według własnego pomysłu - były zabawy na świeżym powietrzu, gry planszowe, seanse filmowe.

Przez cały dzień podczas przerw usłyszeć można było „dziecięce” piosenki, odtwarzane przez szkolną radiolę.

Życzymy wszystkim dzieciom, aby Dzień Dziecka trwał nie jeden dzień, a cały rok oraz dużo uśmiechu i radości!

dz