Strona główna/Aktualności/Czyste powietrze wokół nas

Czyste powietrze wokół nas

9 Lutego 2021

Ostatnio uczniowie z naszych zeróweczek brali udział w zajęciach zwiazanych z realizacją projektu "Czyste powietrze wokół nas", którego inicjatorem jest Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna w Oleśnicy. Uczniowie podczas zajęć zapoznali się z rodzajami dymów i sposobami radzenia sobie z nimi. Podczas zajęć poznali Dinka - dinozaura, który jest strażnikiem czystego powietrza i sami zdecydowali się zostać strażnikami powietrza i jego czystości. Uczniowie, pracując w grupach, układali puzzle przedstawiające Ziemię i dobierali do nich to, co służy jakości powietrza i to co ma na niego negatywny wpływ. Dzięki temu powstały piękne plakaty, które ozdabiają korytarze naszej szkoły i przy okazji uczą innych jak dbać o jakość powietrza.

K. Paprocka