Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Bierzemy udział w warsztatach on-line w ramach Światowego (..)

Bierzemy udział w warsztatach on-line w ramach Światowego Dnia Ziemi

22 Kwietnia 2020

22 kwietnia każdego roku na całym świecie obchodzony jest Dzień Ziemi. Po raz pierwszy święto to obchodzono w Stanach Zjednoczonych w 1970 roku. W ten sposób ludzie chcieli wyrazić protest przeciwko dalszemu niszczeniu naszego środowiska. Od tej chwili upłynęło 50 lat, a nasza planeta coraz bardziej niszczeje. ZIEMIA byłaby oazą piękna i spokoju, gdyby nie my - ludzie. Zadymiliśmy ją, zaśmieciliśmy, niszczymy zieleń, zatruwamy wodę, nie pozwalając żyć roślinom, zwierzętom i sobie. Z wielką nadzieją patrzymy na ekologów, być może uda im się odwrócić zło, jakie zafundowała nam cywilizacja. Musimy więc dołączyć do przyjaciół Ziemi i wspólnie z nimi walczyć o nasz dom.

W tym roku motywem przewodnim, a zarazem hasłem obchodów, jest "Działanie na rzecz ochrony klimatu". Inicjatywy ekologiczne mają skupić się przede wszystkim na wyzwaniach związanych z postępującymi zmianami klimatycznymi.

W ramach tego dnia uczniowie klasy VIII A naszej szkoły wraz z nauczycielką panią Magdaleną Stępień uczestniczyli w warsztatach on-line „Dzień Ziemi w Ministerstwie Klimatu”organizowanych m.in. przez Ministerstwo Klimatu, Bank Ochrony Środowiska i Fundację BOŚ. Za pośrednictwem specjalnego czatu każdy z uczniów i nauczycieli mógł zadać pytanie ministrowi klimatu Michałowi Kurtyce oraz uczestniczyć w wykładach zaproszonych ekspertów: „Zrozumieć globalne ocieplenie - mechanizm i konsekwencje” (dr Mariusz Gogól) i „OZE. Skąd mamy prąd?” (dr Tomasz Rożek). Wydarzenie zakończyły warsztaty filmowe z Szymonem Chałupką (vlog „Filmujemy!”) 

 

Podobne wiadomości:

do góry