Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

Obchody Dnia Ziemi w naszej szkole

23 Kwietnia 2021

Dzień Ziemi, znany też jako Światowy Dzień Ziemi lub Międzynarodowy Dzień Ziemi, jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r. Jako pierwszy z ideą Dnia Ziemi wystąpił John McConnell na konferencji UNESCO, dotyczącej środowiska naturalnego w 1969 r. W Polsce obchody Dnia Ziemi zostały zapoczątkowane w 1990 r.

Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. To największe ekologiczne święto obchodzone jest obecnie w 192 krajach.

Tegoroczne święto obchodzone jest pod hasłem „Przywróćmy naszą Ziemię”.

W tym roku, z powodu sytuacji epidemiologicznej każda klasa obchodziła ten Dzień na swój sposób - uczniowie oddziałów przedszkolnych w murach szkoły, a uczniowie klas starszych zdalnie.

W ramach obchodów tego święta uczniowie zapoznali się między innymi z historią i znaczeniem tego święta, wykonali prace plastyczne poświęcone naszej planecie, a uczniowie klasy 2B wspólnie z rodzicami przygotowali pokaz mody ekologicznej.

Z kolei uczniowie oddziałów przedszkolnych wzięli udział w szkolnym konkursie na EKO-zabawkę, przy tworzeniu której wykorzystali surowce wtórne.

Uczniowie pokazali, że pomimo pandemii pamiętają o tym, jak ważne jest dbanie o naszą planetę.

 SU

DZ

Podobne wiadomości:

do góry