Strona główna/Aktualności/,,Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia" z wykorzystaniem (..)

,,Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia" z wykorzystaniem Ozobotów

12 Lutego 2021

Świetlica numer 4 w ramach Ogólnopolskiego Programu "Uczymy Dzieci Programować" realizowała dziś temat: ,,Zimowe zabawy, zimowe doświadczenia" z wykorzystaniem Ozobotów. Dzieci po raz pierwszy spotkały się z tymi urządzeniami. Podczas zajęć świetliczaki zapoznały się z tabelą kodów graficznych i ich znaczeniem. Następnie, na kartach pracy z zabawami zimowymi, wyznaczały trasę dla Ozobotów. Gdy Ozoboty zostały wprowadzone w ruch radość dzieci była nie do opisania. Po dłuższym zaznajomieniu z Ozobotam dzieci same próbowały wyznaczać dla nich trasę. Zainteresowanie zajęciami przerosło moje oczekiwania, a radość i uśmiech dzieci - bezcenny.

Katarzyna Mulska

Podobne wiadomości: