Fundusze Europejskie
Strona główna/Aktualności/Zeróweczki w Krainie Elfów.

Zeróweczki w Krainie Elfów.

9 Stycznia 2020

Dnia 8 stycznia nasi zerówkowicze z grup 0b i 0c udali się na wycieczkę do Kreatywnego Obiektu Multifunkcyjnego w Miliczu.

Specjalne bilety na ten wyjazd dzieci otrzymały w paczce od Świętego Mikołaja. Wycieczka niosła ze sobą wiele atrakcji. Po przyjeździe zjedliśmy śniadanie w miłej kawiarence, po czym obejrzeliśmy spektakl Elfów połączony z zabawami ruchowymi i zagadkami. Dowiedzieliśmy się wiele o tym skąd wzięła się tradycja ubierania choinki, śpiewania kolęd i jak wyglądały pierwsze na świecie bombki. Następnie przy pomocy kolorowej masy cukrowej dekorowaliśmy piernikowe gwiazdki mogąc inspirować się wzornikiem dolnośląskim, bogatym we wzory kurpiowskie, podhalańskie czy orawskie.

Niemałą atrakcją był także warsztat zdobienia bombki. Każdy mógł wykazać się wyobraźnią podczas projektowania wzoru i przenoszenia go za pomocą farb na bombkę.

Ciesząc się świąteczną atmosferą udaliśmy się na "Pocztę", gdzie każdy z nas mógł wysłać list do Świętego Mikołaja. Nasze listy nie zawierały próśb, lecz podziękowanie za otrzymane prezenty.Zwieńczeniem tego wyjazdu była misja odnalezienia zaginionych bombek w Komnacie Bombki, skrzącej się tysiącami kul. Zadaniem poszukiwaczy było odnalezienie 7 bombek. Dzieci musiały znaleźć bombkę z motywami egipskimi, bombkę Disneya, o kształcie jabłuszka, gwiazdki, bombkę z rybką, z winogronami oraz bombkę w kształcie choinki. Przy każdym zadaniu mogliśmy liczyć na pomoc elfów. Była to wspaniała wycieczka, bogata w wiele ciekawych doświadczeń.

Agnieszka Puk

do góry