Strona główna/Aktualności/Zaszyfrowany konkurs "Witajcie w naszej bajce"

Zaszyfrowany konkurs "Witajcie w naszej bajce"

15 Maja 2023

Coroczną tradycją naszej szkoły jest organizowanie autorskich konkursów na podstawie wybranej lektury. W tym roku z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich (23.04) zorganizowano konkurs ''Witajcie w naszej bajce" dla klas czwartych na podstawie "Akademii Pana Kleksa" Jana Brzechwy.

Konkurs był nietypowy i bardzo ciekawy, ponieważ zagadki i pytania zaszyfrowano kodami QR. Potrzebna była nie tylko doskonała znajomość lektury, ale także umiejętność szybkiego myślenia i kojarzenia, bo pytania były ukryte na rozległej posesji szkoły, a do pytań prowadziły zaszyfrowane zagadki.

W tym roku w konkursie uczestniczyło 30 uczniów (10 trzyosobowych drużyn). W organizacji pomagały uczennice z klas ósmych, w jury zasiadły Martyna Fornal, Emilia Knapek oraz Wiktoria Fatyga, które obiektywnie oceniały wypowiedzi uczestników, kodami QR zarządzały Monika Kumór oraz Julia Jończyk.

Podsumowanie konkursu odbyło się 12.05.br.
III miejsce zdobyła drużyna z kl. 4a: Igor Łyzin, Miłosz Morawiński oraz Antoni Kot,
II miejsce ex aequo zajęły dwie drużyny: Emma Otto, Ewa Charuza, Aleksander Rogowski oraz Franciszek Grudniewski, Tadeusz Ciamciak i Krzysztof Nowak z kl. 4b.
Zwyciężyła (I Miejsce) drużyna w składzie: Lena Gordon, Maja Musialska i Jakub Chmielewski z kl. 4b.

Wszyscy uczestnicy otrzymali piękne dyplomy i słodkości, a zwycięzcy książki.

Konkurs zorganizowały Małgorzata Surma i Lucyna Sutuła.

Serdecznie gratulujemy wszystkim i zapraszamy za rok!